Finanšu kļūdas, ko pieļauj jaunieši

patēriņa kredītsUzsākot patstāvīgu dzīvi, jaunieši nereti sastopas ar vairākām problēmām. Galvenokārt tās ir finansiālās problēmas. No sākuma ir grūti, ka vairs nedzīvo zem viena jumta ar vecākiem. Uzsākot dzīvi atsevišķi no vēcākiem, par visu jādomā pašiem. Ir uzskaitītas biežākās finanšu kļūdas, ko pieļauj jaunieši. Tiek uzskatīts, ka vislabāk var mācīties tieši no savām kļūdām, taču ir vērtīgi arī mācīties no citu kļūdām. Ja arī Jūs esat nesen uzsācis patstāvīgu dzīvi, tad izlasiet raksta turpinājumu un centieties paši nepieļaut šādas kļūdas.

  1. Lieli tēriņi

Tieši lieli tēriņi ir viena no populārākajām jauniešu finanšu kļūdām. Kad ir saņemta pirmā alga, tā vien gribas nopirkt visu, ko sirds kāro. Iespējams, ka tik liela vēlme rodas tāpēc, ka bērnībā vecāki nav pirkuši visu, ko vēlējāties. Taču šādos gadījumos ir jābūt piesardzīgiem, Jūs nevariet atļauties tērēt pārlieku daudz naudas, jo jāatcerās, ka ir jāmaksā arī rēķini, kā arī jāpērk sev pārtika.

  1. Kredītsaistības

Dažkārt, piemēram, patēriņa kredīts var būt risinājums studiju apmaksai vai kādam citam neatliekamam mērķim, taču jaunieši bieži vien kredītus ņem, lai varētu aizbraukt atpūsties, iegādātos sev zīmolu apģērbu, vai savu pirmo automašīnu. Tomēr šīs lietas noteikti var pagaidīt nākamo algas dienu, vai arī tad, kad nauda šādiem pirkumiem būs iekrāta. Neapdomīga kredīta ņemšana var novest krietni lielākās problēmās, no kurām nebūs iespējams tik ātri tikt laukā. Tāpēc, pirms ņemt kredītu, rūpīgi ir jāizvērtē, vai mērķis, kādam tiek ņemta nauda, ir pietiekami svarīgs.

  1. Uzkrājumu neveidošana

Noteikti, ka lielākā daļa jauniešu, kas tikko uzsākuši patstāvīgu dzīvi, nemaz nedomā par tālāku nākotni. Viņiem ir svarīgi izbaudīt dzīvi, kad vairs nav vecāku apgādībā. Tomēr par nākotni vajadzētu domāt, proti, par to, kā sevi nodrošināt arī tad, kad nebūs regulāru ikmēneša ienākumu, vai būs steidzami nepieciešama nauda kādai ārkārtas situācijai. Iekrājumus var veidot pamazām. Kaut vai atlieciet 10 eiro mēnesī. Šādi Jums būs vismaz kaut kāds nodrošinājums, kad nauda būs ļoti nepieciešama.

About User