Zibens aizsardzība ēkām – kādēļ tā nepieciešama?

zibens aizsardzība

Vai zināji, ka Latvijā aptuveni 25 dienas gadā mēs piedzīvojam spēcīgus pērkona negaisus? Šis ir pietiekami liels skaitlis, lai apstiprinātu to, ka ir svarīgi pasargāt ēkas no zibens postošajām sekām. Vasaras sezonā šis jautājums kļūst īpaši aktuāls, turklāt ne tikai privātmājām, bet arī komercobjektiem.

Kā rodas zibens?

Lai saprastu, kādēļ ir nepieciešama zibensaizsardzība, jāsaprot, kā šī dabas parādība rodas. Lielai daļai no mums tā šķiet iespaidīga un pat aizraujoša, taču patiesībā tā var radīt ievērojamu apdraudējumu ne tikai ēkām, bet arī cilvēkiem.

Zibens sākas ar negaisa mākoņu veidošanos, kas rodas, uz zemes esošajam ūdenim iztvaikojot un paceļoties gaisā, kur temperatūra ir daudz zemāka. Tā rezultātā ūdens pārvēršas pilienos. Ceļoties arvien augstāk, pilieni sasalst un gravitācijas ietekmē krīt lejā. Līdz ar to, mākoņos mijiedarbojas augšup un lejupejošas gaisa masas, reaģējot viena ar otru, kā rezultātā rodas statiskā elektrība. Kad pretēji lādētās mākoņa daļās uzkrājas pietiekams daudzums lādiņu, notiek izlāde, kas izpaužas kā zibens. To var aprakstīt kā milzīgu dzirksteli, kuras temperatūra pārsniedz pat saules karstumu. Tā kā šis process ir visai bīstams, zibens aizsardzība ir joma, kurai nepieciešams pievērst īpašu uzmanību. Uzņēmumā SIA “AURE-1” darbojas speciālisti ar vairāk nekā 10 gadu pieredzi šajā jomā, uzstādot zibens aizsardzību dažādos objektos.

Kādēļ izvēlēties “AURE-1”?

Savas darbības laikā, uzņēmuma uzstādītā zibens aizsardzība ir pasargājusi vairāk nekā 100 ēkas – gan privātmājas, gan arī komercobjektus. Kā atzīst “AURE-1” speciālisti, ierīkojot drošībai tik nozīmīgu sistēmu, kvalitāti nevajadzētu pielīdzināt ekonomijai. Ja ir vēlme pasargāt savu mājokli vai kādu citu objektu no zibens, ir jāizvēlas kvalitatīvi materiāli, kas attiecīgi arī ietekmēt gala rezultātu un drošības pakāpi. “AURE-1” galvenās vērtības ir augstas prasības pret drošību un precizitāte, kas arī ir galvenie iemesli, kādēļ klienti, kuriem rūp šīs lietas, izvēlas tieši šo uzņēmumu. Tāpat, protams, tiek novērtēts tas, ka radītie risinājumi veiksmīgi darbojas ilgtermiņā, nevis tikai īsu laiku.

Kādas ir zibensaizsardzības metodes?

“AURE-1” uzstādītā zibens aizsardzība ir iedalāma divos veidos – klasiskajā jeb pasīvajā un aktīvajā.

Klasiskā zibens aizsardzība darbojas, pateicoties uz jumta uzstādītam metāla stiepļu sietas un uztvērējstieņiem, kas savienoti ar novadītājiem, kurus uzstāda gar ēkas fasādi. Tie novada zibens lādiņu uz zemējuma kontūru, kas tiek ieraksts gruntī.

Savukārt aktīvās zibens aizsardzības pamatā ir masts ar uztvērējgalviņu, kuru uzstāda ēkas augstākajā punktā. Tāpat kā iepriekšējā sistēmā, arī šajā visa sistēma tiek savienota ar novadītājiem un zemējuma kontūru. Šī metode tiek uzskatīta par vienkāršāku un drošāku, kā arī efektīvāku ilgtermiņā.

Vēlies uzzināt ko vairāk? Ienāk “AURE-1” mājas lapā – Zibens.lv!

About iskips