5 padomi tiem, kas vēlas pirkt jaunu datoru, telefonu u.c. tehnoloģijas

portatīvais dators internetāTuvojoties gada beigām, daudzi no mums nolemj palutināt ne tikai draugus, radus un kolēģus, bet arī sevi, iegādājoties kādu jaunu tehnoloģiju.

Neatkarīgi no tā, vai vēlmju sarakstā ir jauns viedtālrunis, planšetdators, portatīvais dators vai kas cits, piedāvājam tev piecus padomus, kurus der ņemt vērā, lai pirkums būtu veiksmīgs.

  • Izdomā, ko tu vēlies (vai nevēlies). Pērkot jaunas iekārtas, tehnoloģijas un dažādas citas preces vai pakalpojumus, ir viegli “iekrist” uz reklāmu piedāvājumiem. Piemēram, virtuālās realitātes ierīce izklausās tik vilinoši, taču, vai tev tā patiešām ir nepieciešama, ja plāno izmantot tikai pāris reizes?
  • Veic izpēti, pirms iepērcies. Ja tu jau iepriekš esi noskaidrojis, kādas ir tavas prasības attiecībā uz tehniskajiem parametriem un citām funkcijām vai dizainu, preces izvēle un iegāde būs krietni vieglāka. No vienas puses, tu vari izvēlēties, vadoties tikai pēc vienas konkrētas darbības, kuru plāno veikt, taču, no otras puses, tu nevari zināt, kā tavas vajadzības var mainīties. Tādēļ labāk nopirkt tādu ierīci, kas sniedz iespēju pildīt vairākas funkcijas.
  • Nosaki budžetu (un ievēro to). Kad zini, kas tev nepieciešams un esi veicis izpēti, vari izveidot sarakstu ar tām precēm, kuras tevi interesē. Šajā brīdī ir svarīgi pārāk neaizrauties ar tērēšanos. Lai arī var šķist, ka, piemaksājot mazliet vairāk, iegūsi mūžīgu laimi un drošību, atceries, ka tā ātri vien var iekļūt parādos. Tieši tāpēc centies pieturēties pie noteiktā budžeta.
  • Apskaties, kādi iepriekšējā gada modeļi ir piedāvājumā. Kā zināms, veikalos īpaši tiek izceltas un popularizētas jaunākās un modernākās ierīču versijas. Tiesa, tās funkcionālā ziņā var būt pilnvērtīgākas un vieglāk lietojamas, taču šī popularitāte arī ietekmē to cenu, kā rezultātā, pērkot jaunākos modeļus, var nākties iztērēt lielu summu. Tā vietā ir vērts paskatīties uz iepriekšējā gada versijām, kas, iespējams, nemaz nav tik ļoti atšķirīgas no jaunākajām, taču var pasaudzēt tavu maciņu. Tajā pašā laikā der padomāt arī par to, cik strauji mūsdienās tehnoloģijas mainās un attīstās. Tas modelis, kas šobrīd ir jaunākais un modernākais, pēc diviem gadiem tiks uzskatīts par novecojušu, tādēļ paturi to prātā, pirms ieguldi lielas summas ierīču iegādē.
  • Izpēti iespējas. Ņemot vērā to, ka mūsdienās ir tik daudz veidu, kā iepirkties un kur to darīt, ir tīrais neprāts palikt tikai pie viena veikala un skatīties tehnoloģijas tur. Iedomāsimies, ka tu vēlies nopirkt “Mac” datoru. Pastaigā pa veikaliem, paskaties, kādas tur ir cenas un modeļi, tāpat aplūko arī interneta veikalu piedāvājumu. Piemēram, 220.lv bieži piedāvā ļoti izdevīgas cenas, dažādas akcijas, līzingu un citas iespējas iepirkties lētāk.

Lai arī kāda būtu tava izvēle, nesteidzies ar lēmuma pieņemšanu un apskati vairākus variantus. Tad arī ieguldītā nauda un laiks atmaksāsies.

About User