Smart televizori – kādēļ tos tā sauc?

smart televizoriKad meklē jaunu televizora modeli, viena no pirmajām opcijām, ar kādu vari sastapties veikalu piedāvājumā ir izvēle starp Smart TV un tradicionālo TV. Iepazīsimies ar to, kas tad šie “gudrie” (tulk. no angļu val.) televizori ir, un kas to atšķir no parastiem platekrāna TV?

Kas ir Smart televizori?

Vienkāršākais šo TV izskaidrojums – tie ietver iespēju pieslēgties internetam. Šī nelielā funkcija sniedz pieeju daudzām funkcijām un daudz plašākam saturam nekā spēj nodrošināt tradicionālais TV. Smart  televizori ir patiesi lieliska izvēle. Tiem parasti ir daudzpusīgas aplikācijas, kuras iespējams instalēt, pieeja interneta pārlūkiem un tiešā satura straumēšanas servisiem.

Protams, šiem TV ir iespējams pieslēgt arī parasto kabeļtelevīziju, antenu, satelīttelevīziju, DVD pleijeri vai spēļu sistēmu. Atkarībā no Smart TV modeļa, tu to vari pieslēgt savam mājas internetam ar kabeli vai caur iebūvēto Wi-Fi uztvērēju.

Ko sagaidīt, iegādājoties Smart TV?

Atkarībā no ražotāja, šajos televizoros tev būs pieeja dažādām iespējām, taču galvenokārt tu varēsi izmantot dažādas aplikācijas, kas, iespējams, jau būs instalētas vai arī tu pats varēsi tās lejupielādēt un instalēt pēc savas izvēles. Pieejamo aplikāciju klāstā var būt gan “Netflix”, kur skatīties filmas un seriālus, gan arī “Facebook”, ko izmantot, lai sazinātos ar cilvēkiem un sekotu līdzi dažādiem notikumiem. Tāpat varēsi spēlēt dažādas spēles un darīt daudz ko citu.

Aplikāciju pieejamība ir atkarīga gan no TV ražotāja, gan arī ierīces kvalitātes. Ir modeļi, kuri piedāvā iespēju straumēt saturu tieši no tava telefona vai datora, ļaujot izbaudīt lielāku, ekrānu un labākus skaļruņus. Tādā veidā vari aplūkot foto, video un dažādus citus materiālus no savām ierīcēm. Izmantojot šo opciju, tev nevajadzēs DVD pleijeri.

Priekšrocības, ieguldot naudu Smart TV

Viens no galvenajiem ieguvumiem, iegādājoties šādu televizoru, ir acīmredzams, tas tev sniedz plašākas funkcijas, kas aizved pie citām iespējām. Pieeja tiešajai satura straumēšanai internetā ļauj ietaupīt, jo tu varēsi neizmantot kabeļtelevīziju.

Tāpat, runājot par mūziku – tev būs pieejams milzīgs informācijas daudzumus, un vienmēr varēsi atrast ko klausīties vai skatīties. Iespēja izmantot internetu ļaus tev ērtā veidā pārlūkot pat e-pastus vai sarakstīties ar draugiem, sēžot savā iemīļotajā dīvānā un izbaudot lielo ekrānu.

Ņem vērā, ka šo TV ekrānu izšķirtspēja ir ļoti laba, tādēļ tu varēsi priecāties par skaistajām krāsām un dzidro attēlu.

Smart TV iespējamie trūkumi

Tāpat kā datoram vai jebkurai citai tehnoloģijai, arī Smart TV var “uzkārties”. Tāpat izvēlnes dizaini ne vienmēr ir veidoti ļoti parocīgi, tādēļ sākumā to apgūšana var būt nedaudz apgrūtinoša. Protams, ņemot vērā pieeju internetam, jārūpējas arī par drošību, apmeklējot dažādas lapas utt.

About User