Mazgājošie putekļu sūcēji – dažādu virsmu kopšanai

putekļu sūcējs ar mazgāšanas funkcijuMājokļa uzkopšana ir ierasta ikdienas sastāvdaļa, un katram no mums ir sava kārtība, kā padarīt dzīvesvietu tīrāku. Kāds izmanto parastu slotu un mazgāšanas piederumus savukārt, ja mājās ir paklāji, tie visbiežāk tiek kopti, izmantojot putekļu sūcēju. Lai arī šī ierīce lielākoties asociējas ar sauso tīrīšanu, arvien populārāks kļūst putekļu sūcējs ar mazgāšanas funkciju. Šoreiz iepazīsimies nedaudz tuvāk ar šo tīrīšanas ierīces veidu.

Darbības princips

Mazgājošie putekļu sūcēji lielākoties darbojas šādi – ūdens, kas sajaukts ar mazgāšanas līdzekli, ar spiediena palīdzību tiek izsmidzināts uz virsmas, bet pēc tam, kopā ar izšķīdušajiem netīrumiem, tas tiek iesūkts atpakaļ, un nokļūst tam paredzētajā konteinerā.

Pateicoties šādai tīrīšanai, uz kopjamās virsmas nepaliek plankumi vai svītras, tādēļ jums nav nepieciešams to atkārtoti slaucīt vai mazgāt, jo visu darbu paveic viens putekļu sūcējs. Savukārt kvalitatīvu tīrīšanu nodrošina tīrais ūdens, kas pa cauruli tiek piegādāts no īpaša konteinera.

Kādu virsmu tīrīšanai var izmantot šādu putekļu sūcēju?

Mazgājošie putekļu sūcēju funkcionalitātes ziņā ir daudz noderīgāki par parastajiem putekļu savācējiem, jo, izmantojot mitro tīrīšanu, jūs varat mazgāt ne tikai dažādas materiāla grīdas, bet arī paklājus, turklāt šāda kopšana lieliski atsvaidzina to krāsu. Tāpat putekļu sūcējus ar mazgāšanas funkciju var izmantot arī mīksto mēbeļu, autosalonu un dažādu cieto virsmu tīrīšanai, tai skaitā logu. Cietās virsmas, piemēram, keramikas flīzes vai akmens grīda, kā arī mitrumizturīgais lamināts dažu sekunžu laikā būs sauss un tīrs no netīrumiem un putekļiem. Šāds putekļu sūcējs noteikti patiks mājdzīvnieku īpašniekiem, jo tas spēj savākt dzīvnieku vilnu un spalvas.

Kādas ir šo putekļu sūcēju priekšrocības?

Ja jūs paši kāds mājokļa iemītnieks cieš no alerģijām, kas saistītas ar putekļiem, tad putekļu sūcējs ar mazgāšanas funkciju noteikti būs īstā izvēle. Lai arī sausās tīrīšanas putekļu sūcējā netīrumi nonāk īpašā maisā, daļa no tiem tik un tā paliek gaisā, taču, tīrot virsmas ar mazgājošo putekļu sūcēju, jums atliks tikai iztīrīt konteineru, kurā sakrājušies slapjie netīrumi un putekļi, un tie nenonāk atpakaļ gaisā. Vēl viena priekšrocība ir gaisa mitrināšana, kas mūsdienās ir īpaši svarīga ziemas sezonā, kad apkures dēļ telpās gaiss kļūst ļoti sauss, un līdz ar to ietekmē arī cilvēku pašsajūtu un organismu. Droši vien paši būsit ievērojuši, ka ziemas laikā, ilgstoši uzturoties telpās, jūtams, ka āda kļūst sausāka.

Kam jāpievērš uzmanība, iegādājoties mazgājošo putekļu sūcēju?

Viens no parametriem, kas jāapskata, ir ierīces jauda (W). Jo tā lielāka, jo efektīvāka būs tīrīšana, taču arī tiks patērēts vairāk elektroenerģijas. Vēl viena svarīga lieta ir telpu platība. Putekļu sūcēji ar mazgāšanas funkciju lielākoties ir piemēroti plašām telpām, nevis maziem dzīvoklīšiem. Tāpat pievērsiet uzmanību arī ierīces vada garumam, izmēram un svaram, lai ar to būtu viegli veikt tīrīšanu.

About aigars