Sadzīves tehnika un elektronika jaunās paaudzes mājām

sadzīves tehnikaGlobālās tehnoloģiju inovācijas visvairāk attiecas uz mobilajām ierīcēm, piemēram, datoriem un mobilajiem tālruņiem, iekļaujot arī sadzīves tehnikas nozari. Amerikas Savienotajās Valstīs darbojas organizācija Patērētāju elektronikas asociācija CES, kas ne tikai pastāvīgi pēta un testē jaunāko sadzīves tehniku, bet arī veic dažādas aptaujas, lai palīdzētu iepazīties ar jaunākajām ierīcēm.Katru gadu šī organizācija rīko tehnoloģiju izstādi ar tādu pašu nosaukumu.

Šogad CES 2016 tika eksponēts milzīgs skaits inovatīvas sadzīves tehnikas un elektronisko ierīču, kas, ja ne šodien, tad pēc dažiem gadiem, iespējams, parādīsies katrā mājā. Piemēram, nevienu vairs nepārsteidz putekļsūcēji – roboti, bet vai ir nācies ko dzirdēt par zāles pļāvēju, kas darbojas pēc šāda principa? Ziemā esat noguris cīnīties ar sniegu? Varbūt ir laiks iegādāties ierīci, kas sniegu nevis rok, bet aizpūš? Ir jāspēj tikai izvēlēties! Blink mājas novērošanas sistēma. Tie, kas vēlas rūpēties par mājās drošību, parasti izvēlas profesionālus apsardzes uzņēmumus, kas nodrošina ātru ierašanos mājā tikai ārkārtas situācijās. Tomēr šāda veida uzņēmumi parasti ieraksta videomateriālu, un saimniekiem nav iespējams to apskatīt. Tādēļ tiem, kas vēlas rūpēties par savas mājas drošību, tiek piedāvāta Blink mājas uzraudzības sistēma. Tā ir ļoti maza un kompakta videokamera ar temperatūras sensoriem.

Ierīci var viegli savienot ar bezvadu mājas tīklu. 720 pikseļu kamera ļaus apskatīt ne tikai fotoattēlus, bet arī video ierakstus, kad ir reaģējuši sensori. Šī veida ierīce nodrošina iespēju skatīt reālo attēlu jebkurā viedierīces Android vai iOS operētājsistēmā. Fibaro Swipe ir bezkontakta mājas vadība. Fibaro Swipe ierīce izskatās kā parasts foto rāmis. Tomēr tas ir aprīkots ar kustības sensoriem, un cilvēka rokas žestus atpazīst kā mājas vadības funkcijas. Pamājot paneļa priekšā, var ieslēgt vai izslēgt apgaismojumu un mājās, kas aprīkotas ar motorizētiem logiem, ar vienu rokas kustību var aptumšot visus logus. Citiem vārdiem sakot, Fibaro Swipe var veikt jebkuru ieprogrammētu funkciju. Kādēļ tas ir tik ērti? Piemēram, gatavojot maltīti, vairs nav vairākas reizes jāmazgā rokas, lai kaut ko ieslēgtu vai izslēgtu. Swipe ierīce darbojas gan ar baterijām, gan USB strāvas kabeli. To var novietot vai nu uz galda, vai kumodes, kā arī iebūvēt galda virsmā vai sienā. Halo un Halo + dūmu detektori ir nepieciešamas ierīces mājas drošībai. No parastajiem dūmu detektoriem baidāmies, jo, nejauši piededzinot pārtiku vai viesībās ieslēdzot dūmu mašīnu, sistēma var reaģēt.

Tomēr nav citu iespēju, kā nodrošināties pret ugunsgrēka briesmām. Šādos gadījumos palīdzēt steidzas Halo Smart Labs radītie dūmu detektori, kas ir aprīkoti ar jonizācijas tuneļiem un pat sešiem dažādiem sensoriem, ieskaitot temperatūras un mitruma sensorus. Interesanti, ar ko šie detektori ir pārāki par citiem? Šīs patiešām ir viedierīces. Ar dažādu detektoru palīdzību sistēma spēj atpazīt vai tā ir uguns, vai vienkārši piedegušas pārtikas radīti dūmi. Esot dažādiem apdraudējumiem, sistēma sniedz vairāku veidu brīdinājumus – gan ar gaismu, gan skaņu.

Netatmo āra apgaismojuma risinājumi. Šī ražotāja īpašā atšķirība ir jaunās paaudzes gaismeklis ar ļoti pievilcīgu dizainu. Tas ne tikai lieliski izgaismo telpu, bet arī palīdz aizsargāt no elektroenerģijas izmaksu pieauguma. Viedā apgaismojuma sistēma spēj atšķirt cilvēkus, dzīvniekus un mašīnas, un tā iedegas visos gadījumos. Šī ir ļoti pievilcīga prece tiem, kuriem ir mājdzīvnieki un kuri nevēlas, lai dzīvnieku dēļ visu nakti degtu gaisma. Protams, tas nekādā ziņā nav lēts pirkums, tomēr šis gaismeklis var kļūt par brīnišķīgu vides elementu un funkcionālā dizaina papildinājumu. Sadzīves tehnikas tehnoloģijas ir paredzētas ikdienas dzīves atvieglošanai. Jau diezgan ilgu laiku ledusskapī tiek uzstādītas papildu ierīces. Agrāk tie galvenokārt bija ūdens aparāti vai ledus gabaliņu pagatavošanas trauciņi, tomēr jaunās paaudzes ledusskapjos ir daudz dažādas funkcijas. Ir pieejami gan ledusskapji ar saldējuma (jā, patiešām – saldējuma) pagatavošanas ierīci, gan ar pilnībā automātisku kafijas automātu, ar kura palīdzību baudīt svaigu kafiju katru rītu būs ļoti vienkārši. Speciālisti, kas nodarbojas ar sadzīves tehnikas inovācijām, atzīst ledusskapju galveno problēmu – jo lielāks ledusskapis, jo vairāk aukstuma tas izvada ārpusē, tiklīdz tiek atvērtas durvis. Tādēļ daži ražotāji piedāvā iegādāties 5 durvju ledusskapjus, lai varētu atvērt atsevišķus ledusskapja segmentus un ietaupīt dārgo elektrību. Viena no interesantākajām un patiesi praktiskām sadzīves tehnikas inovācijām ir veļas mašīnu uzlabojumi. Pirms dažām desmitgadēm elektriskā veļas mašīna bija neticams jaunums – līdz tam bija pieejamas manuālās veļas mazgājamās mašīnas, kurām pievienots ar roku griežams rullis, turklāt tās bija tikai bagātnieku privilēģija. Mūsdienās vairs nepārsteidz pat ierīce ar kopīgu veļas žāvēšanas un mazgāšanas funkciju. Tomēr LG nesen prezentēja jaunās paaudzes veļas mašīnu – samazinātu papildu veļas mašīnas moduli, ko var pievienot jebkurai no 2009. gada ražotajai veļas mašīnai. Iegādājoties šo ne pārāk dārgo papildaprīkojumu, ar vienu veļas mašīnu var vienlaikus izmazgāt pat divas apģērbu partijas. Turklāt šī apbrīnojamā veļas mašīna apģērbu arī izžāvē! Šim būtu jābūt galvenajam pirkumam katrā mājā, kur pastāvīgi uzrodas netīrā veļa. Tas viennozīmīgi ir milzīgs atvieglojums jebkurā mājsaimniecībā.

About aigars