Esi autovadītājs? Neaizmirsti parūpēties par OCTA polises iegādi!

octaIkviens cilvēks, kas vada auto, reiz sāka kā pavisam “zaļš gurķis”, kurš no mašīnām saprata ļoti maz. Neviens taču nepiedzimst par profesionāli, vai ne? Ir jāpaiet laikam, kamēr iemācāmies lietas, iegūstam pieredzi un saprotam, kas ir svarīgs un kas ne. Arī man bija līdzīgi, kad mācījos braukt ar mašīnu. Pēc tam, kad ieguvu vadītāja apliecību, likās, “jūra līdz ceļiem”! Taču nē, patiesībā, iegūstot tiesības un iegādājoties savu pirmo mašīnu, cilvēkam tiek uzlikta milzīga atbildības nasta. Un es runāju ne tikai izmaksām, bet arī par to, ka tu esi atbildīgs par citu cilvēku drošību, atrodoties uz ceļa. Vēl trakāk, ja ar tevi mašīnā kopā atrodas pasažieri. Tad atbildības nasta ir vēl smagāka. Bet diez vai visi šoferi par to aizdomājas. Un ne vienmēr jauniņajiem autovadītājiem tiek izstāstīts viss, kas viņiem būtu jāzina, kļūstot par auto īpašnieku. Piemēram, es, nezināju daudzas lietas, kas saistītas ar automašīnas apdrošināšanu. Ir saprotams, ka par to neinteresējos, pirms pats nekļuvu par šoferi.

Viena no lietām, kas jāzina ikvienam auto īpašniekam – sekojiet līdzi jaunākajai informācijai, kas attiecas uz likumiem auto vadīšanas, apdrošināšana un nodokļu jomā. Kā saka – nezināšana neatbrīvo no atbildības, vai ne? Ja pēkšņi pacels kādu nodokli, nevienam taču neinteresēs, ka jūs nebūsit šo informāciju izlasījuši.

Tāpat vajadzētu uzkrāt zināšanas, aprunājoties ar pieredzējušie autovadītājiem. Viņi zina lietas, kuras neraksta nevienā likumā vai mediju rakstā. Ir vairāki “knifiņi”, kurus šoferi saprot tikai tad, kad paši sāk braukt pie stūres. Ne vienmēr realitāte atbilst tam, kā rakstīts noteikumos.

Vēl viena lieta, par kuru jau ieminējos- apdrošināšana. Ar to man sākumā gāja diezgan grūti, jo nezināju, pie kura apdrošinātāja lai pērku OCTA polisi. Bet bez tās taču arī nevar, jo policija var uzlikt naudas sodu un vēl divus soda punktus! Un, ja izraisīšu avāriju, visas izmaksas vajadzēs segt no savas kabatas! To gan man negribējās pieredzēt.

OCTA polise ir dokuments, kura nepieciešamību nosaka likums. Tās Latvijā var iegādāties pie vairākiem apdrošinātājiem, atliek tikai izvēlēties to, kurš ir izdevīgāks, kā arī piedāvā uzticamāku servisu. Lai saprastu, kuru apdrošinātāju izvēlēties, es pakonsultējos ar draugiem, kuri auto vada jau vairākus gadus. Viņiem tomēr šajā jomā ir lielāka pieredze nekā man. Lasīt interneta atsauksmes arī var, taču es tomēr uzticos draugu un tuvinieku ieteikumiem.

Ja ir vēlme un līdzekļi atļauj, varat arī iegādāties KASKO polisi. Tā, atšķirībā no OCTA, nav obligāta, taču piedāvā daudz plašāku risku segumu. Ja gribat papildu drošības sajūtu, iesaku pirkt gan OCTA, gan KASKO.

Informācija ņemta no: http://www.delfi.lv/auto/reklamraksti/butiski-faktori-kas-ietekme-octa-cenu.d?id=47904480

About User