Melnbalti vai krāsaini?

printerisTehniku parasti izvēlamies balstoties uz tā, kas mums nepieciešams visvairāk! Arī par printera iegādi izlemjam tad, ja saprotam, mājās sāk parādīties nepieciešamība drukāt dažādus dokumentus, attēlus, tekstus. Visbiežāk, ja mājās mēdzam arī strādāt, ja ir skolnieki un studenti, kam bieži vien drukāšanas opcija ir visvairāk nepieciešama dažādiem mācību darbiem. Tāpat mājās var drukāt fotogrāfijas, skenēt dažādus materiālus, kas jānosūta epastā, var kopēt vajadzīgos materiālus, ja nepieciešams. Iespēju un vajadzību var būt diezgan daudz. Tiem, kam nepieciešama vien melnbaltā druka un nekas cits, var droši izvēlēties printeri, kas atbalsta tikai melnbalto drukāšanu, tomēr, ja sākam domāt par jau minētajām fotogrāfijām,  attēliem, grafikiem un vēl citām vajadzībām, labāk izvēlēties krāsainās drukas printeri.

Daudz populārāki un pieprasītāki ir daudzfunkcionālie printeri, kuri spēja arī kopēt, skenēt, piedāvā A3 formāta druku, fotodruku un vēl citas funkcijas. Iegādājoties šādu ierīci varam droši apzināties, kas vajadzīgas gadījumā nebūs jāmeklē dažādu salonu palīdzība – mājas printeris paveiks visu nepieciešamo!

Ir daži parametri, kas, izvēloties printeri, vēl bez vairākām funkcijām, ir īpaši būtiski. Tas nav tikai tintes vai lāzerprinteris. Iespējas ir dažādas, tāpēc labāk zināt no kā varam izvēlēties un kas būs mums piemērotākais.

Piemēram, galvenais parametrs printerim ir izšķirtspēja, kas būtiski ietekmē drukas kvalitāti. To mēra punktos uz collu un apzīmē ar burtu savienojumu “dpi”. Normālai teksta drukai nepieciešamā izšķirtspēja ir 300 dpi, savukārt grafikai vismaz 600 dpi. Tas gan nenozīmē, ka jāsamierinās ar pašiem zemākajiem parametriem – ja patiešām vēlamies drukāt fotogrāfijas un attēlus – jo labāka izšķirtspēja un kvalitāte, jo labāk.

Otrkārt – drukāšanas ātrums. Šo parametru ražotājs būs norādījis, tāpēc uzmeklēt to nebūs grūti, aplūkojot printera funkciju aprakstu. Ātrumu mēra pēc izdrukātajām lappusēm minūtē un vidēji tas būs no 6 līdz 24 lapām minūtē. Ja esam nepacietīgi un drukāt vajag daudz – labāk izvēlēties printeri, kas minūtē drukā lielāku lappušu skaitu.

Protams, papīra formāts. Ir printeri, kas atbalsta tikai A4 druku, tomēr reizēm īpaši noderīga var izrādīties arī A3 druka – pievēršam uzmanību tam, kādus papīra formātus printeris atbalsta. Tieši tāpat ļoti vērtīga funkcija ir dupleksā drukāšana. Ja nepievēršam uzmanību, varam tikt pie printera, kas lapu apdrukā tikai no vienas puses, un ja vēlamies abpusēju druku, pašam ar roku jāapgriež lapa un jāievieto printerī atkārtoti. Savukārt dupleksā drukāšana nodrošina to, ka printeris automātiski apgriezīs lapu otrādi, lai to apdrukātu no abām pusēm.

 

About User