Rudens ir mitrs un drēgns laiks

mitruma savācējsJā, rudens patiešām ir mitrs un drēgns laiks, kad arī telpās bieži vien šis mitrums labprāt grib patverties. Tiesa, sadzīvot ar mitrumu telpā nav īpaši patīkami. Pārāk sauss gaiss nav labs, bet arī pārlieku daudz mitruma neko labu nesola – pelējums, mitri logi un palodzes, peļķes pie logiem – tas ir tikai sākums mitrumam telpā. Tomēr var pavisam vienkārši un ērti tikt galā ar šādām problēmā – izvēloties novietot telpā kādu no mitruma savācējiem. Tie paredzēti tam, lai samazinātu mitruma līmeni telpā, lai tas, ne tikai neradītu pelējuma iespēju, bet arīdzan novērtu virkni veselības problēmu, kas var rasties no pārāk mitra gaisa telpā. Mitruma savācēji „uzņem” lieko mitruma daudzumu un ūdeni, kas ir gaisā, un kondensē to. Mitruma savācējus var dalīt divās grupās – mazajos, kas darbojas ar sāls tableti vai silikona granulām, un lielajos – kas darbojas uz elektrības.

Mazos mitruma savācējus var iegādāties jebkur – sākot no lielveikaliem līdz speciālākiem veikaliem. Maksā tie ne īpaši dārgi, tāpēc, ja, pat nemērot un nenoskaidrojot precīzi, šķiet, ka mājās ir pārāk mitrs gaiss un vietām veidojas kondensāts vai jau pelējums, var iegādāties mitruma savācēju tīri profilaktiskos nolūkos. Mazie mitruma savācēji darbojas vienkārši – ievieto tam paredzētā vietā sāls tableti vai silikona granulas un novieto tur, kur visvairāk uzkrājas mitrums. Mitrumu tas uzkrāj speciāli tam paredzētā traukā, kur, laika gaitā varam novērot, cik daudz mitruma ir sakrājies. Sākumā šķiet, ka mazie mitruma savācēji nemaz nestrādā, bet rezultātu var pamanīt pēc pirmās, otrās nedēļas. Telpās, kur mitruma līmenis ir augsts, šāds savācējs gan ļoti lielu labumu nedos, bet nelielās telpās, kur mitruma līmenis ir vien nedaudz paaugstināts, tas būs tieši laikā un komplicētāku aparātu nemaz meklēt nevajag.

Ja telpā patiešām ir augsts mitruma līmenis – pelē sienas, uz logiem pastiprināti veidojas kondensāts, jāmeklē lielie, jaudīgie elektriskie mitruma savācēji. Šādi mitruma savācēji savā tvertnē diezgan ātri uzkrāj lielus daudzumus ūdens – spējam tikai liet ārā. Ierīkojot šādu mitruma savācēju telpā jau pēc pāris pirmajām stundām, kopš tas darbojas, ir jūtama atšķirība. Darbības princips šādām ierīcēm ir vienkāršs – ventilators ļauj mitrajam gaisam plūst caur iztvaikotāju, kur notiek kondensēšanās process, veidojas ūdens pilieni un tālāk dodas uz rezervuāru. Pēc tam gaiss tiek izpūsts atpakaļ telpā, par četriem grādiem siltāks, nekā pirms iekļūšanas mitruma savācējā.

Iegādājoties elektrisko mitruma savācēju, jāpadomā gan par trokšņu līmeni, gan elektrības patēriņu, gan telpas lielumu. Ja pievēršam uzmanību visiem šiem kritērijiem, izdosies iegādāties piemērotāko ierīci mitruma savākšanai gaisā.

About User