Vai Kurinot Krāsni var ietaupīt?

kredītiIkviens, kuram mājās ir centrālā apkure zina, ka rēķini par siltumu ir diezgan dārgi. Savukārt tiem, kuriem mājās ir krāsns, šie rēķini samazinās, jo nav nepieciešams maksāt par siltumu. Vienīgais, ko nepieciešams izdarīt – sagādāt malku, lai varētu iegūt siltumu. Tāpēc var teikt, ka kurinot krāsni noteikti var ietaupīt ikviens, samazinot savus ikmēneša izdevumus.

Visbiežāk tieši rēķins par siltumu ir tas, kas sastāda lielāko daļu no ikmēneša maksājumiem. Vasaras sezonā mēs to neizjūtam, tomēr iestājoties ziemai, arvien vairāk varam sajust, ka nepieciešams siltums. Un, ja gribas siltumu, tad arī attiecīgi nepieciešams maksāt, lai siltumu iegūtu.

Ļoti bieži cilvēki saskaras ar grūtībām atmaksāt rēķinus, tāpēc izvēlas ņemt aizdevumu. Ātrie kredīti ir paredzēti, lai cilvēki varētu iegūt finansiālu palīdzību ārkārtas situācijās. Un, protams, rēķinu apmaksa ir viens no steidzamākajiem gadījumiem, jo, ja cilvēks nenomaksā rēķinu par siltumu vairākus mēnešus pēc kārtas, to var arī atslēgt. Neviens no mums, protams, nevēlas dzīvot aukstumā, tāpēc nākas meklēt dažādus risinājumus, kā iziet no šīs situācijas. Tāpat ikvienam ir pieejama arī kredītlīnija, kas paredz, ka cilvēks var aizņemties noteiktu summu, bet procenti jāmaksā tikai par to daļu, kas reāli tiek iztērēta. Finanšu iestādes piedāvā kredītlīnijā aizņemties diezgan lielas naudas summas, tāpēc tās ir piemērotas ikvienam. Protams, aizņemšanās ir viens no pēdējiem glābšanas riņķiem, ko izmantot, tomēr, ja gadās ārkārtas situācijas, tad tā ir viena no iespējām, ko cilvēki Latvijā izmanto.

Mūsdienās kļūst arvien vairāk tādu cilvēku, kuriem mājās ir centrālapkure, tomēr papildus tam viņi pasūta arī klasiskās krāsnis. Tas visbiežāk saistīts ar to, ka arvien vairāk pieaug apkures cenas. Dārgāka kļūst gan dabasgāze, gan arī dīzeļdegviela, savukārt granulas jau kļuvušas par deficītu pirms vēl sākusies apkures sezona. Malka joprojām saglabā pirmo vietu kā lētākais kurināmais līdzeklis. Ir arī cilvēki, kas uz krāsns gatavo maltīti, tādā veidā ietaupot ne tikai siltumu, bet arī elektrību. Ir cilvēki, kas to dara finansiālu iemeslu dēļ, un ir arī tādi cilvēki kas to dara tāpēc, ka uz malkas gatavotam ēdienam ir daudz labāka garša nekā to gatavojot uz plīts. Jāsaka gan tas, ka krāsns uzbūvēšana nav no tiem lētākajiem priekiem, jo kopējās izmaksas var sasniegt pat 1500 eiro. Protams, nākotnē tas atmaksāsies, jo nebūs jāmaksā tik liela naudas summa par apkuri un elektrību. Kā norāda speciālisti, krāsni nepieciešams izkurināt tikai vienu reizi dienā, un tam ir nepieciešamas apmēram 8 pagales. Nerūsējošā tērauda krāsnis ir dārgākās, savukārt vienas no lētākajām ir krāsnis, kas izgatavotas no metāla. Tā ir iespēja iegūt savā mājā dabisko siltumu.

 

About User