Kredīts kā finanšu rīks.

kredītsSāksim ar to, ka noskaidrosim, kas tad īsti ir finanšu rīks.Finanšu rīks ir jebkāds aktīvs, nauda, vai īpašums, kuru viena persona pārdod citai personai, kurai rezultātā rodas finanšu saistības. Īsāk sakot, finanšu instrumenti ir nauda, vērtspapīri, noguldījumi, kredīti un finanšu līgumi.

Tieši kredīti ir visplašāk izmantotais finanšu rīks visā pasaulē. Kredīts vai aizdevums ir vienošanās par nauda, īpašuma vai cita labuma nodošanu citai personai apmaiņā pret to, ka nākotnē tiks apmaksāta summa ar procentiem vai citām finanšu izmaksām. Procentu maksājumi ir dažādi un lielā mērā atkarīgi no aizdevēja. Tāpat procentu maksājumi atšķiras no kredīta veida. Piemēram, ātrais kredīts “izceļas” ar īpaši augstiem procentu maksājumiem, tādēļ tos ieteicams ņemt tikai galējā situācijā un izvēlēties kādu ilgtermiņa kredītu ar zemākiem procentu maksājumiem, piemēram, patēriņa kredītu vai līzingu.

Kredītu kā finanšu rīku izmanto gan indivīdi, gan arī uzņēmumi, jo tā ir iespēja attīstīties, nodrošināt labāku dzīvi bez  reālas naudas un vienlaikus nekļūt par vienkārši parādnieku, bet gan par personu, kas izmanto finanšu rīkus ar noteiktiem nosacījumiem, par kuriem vienojas ar aizdevēju.

Piemēram, kredītkarte nenozīmē tikai un vienīgi iepirkšanos uz parāda, bet gan to, ka tā ir viena no finanšu rīkiem, kuru izmanto, lai samaksātu par pirkumu uz līguma pamata starp pircēju un pārdevēju. Būtībā pārdevējs sniedz preci pircējam ar pieņēmumu, ka uzņēmums, kas izdevis karti, segs preču iegādi. Savukārt kredītkartes izsniedzējs paredz, ka kartes turētājs galu galā atmaksās parāda summu kopā ar piemērojamiem procentu  maksājumiem.

Šādi var aplūkot jebkuru kredītu. Arī patēriņa kredīts, hipotekārais kredīts, līzings vai studiju kredīts nav nekas cits kā finanšu rīki, jo būtībā tās ir vienošanās par to, ka debitors saņem finansējumu no aizdevējiem, ar to apstiprinot, ka nākotnē tiks apmaksāta visa summa un papildus procenta maksājumi par aizdevēja naudas izmantošanu.

Ir vairākas priekšrocības un negatīvās iezīmes kredītu, kā finanšu rīku,  izmantošanai. Pirmkārt, klientam, kuram nav pietiekami daudz naudas konkrētajā brīdī, var veikt pirkumu, kuru nepieciešams veikt. Un otrkārt, ja rīks ir kredītkarte, to var viegli aizstāt bojājumu vai zādzības gadījumā, kā tas nav ar skaidru naudu. Savukārt negatīvā iezīme saistībā ar kredītiem ir tas, ka aizdevuma saņēmējam vienmēr būs jāpārmaksā par naudu, kuru izmantojis uz parāda. Tāpat kredīts nozīmē saistības ar aizdevēju un lielā mērā par jūsu parādsaistībām būs informētas valsts iestādes. Lasi vairāk:

https://www.ferratum.lv/lv/atrie-krediti

 

 

About User