Zāles pļāvējs robots un citas izvēles iespējas

zāles pļāvējsKatru reizi, ciemojoties pie draugiem, vēroju, kā pa kaimiņu zālienu jautri skrien zaļš, nedaudz formās vardei līdzīgs, robotiņš. Ātri secināju, ka tā ir ierīce, kas paredzēta mauriņa pļaušanai. Lielu un garu zāli gan tāds nopļaut nespēj, bet tā kā robotiņš vienu vai vairākas reizes dienā pārskrien pār zālāju, dažādās trajektorijās, tad īpaši gara tā nemaz nepaspēj izaugt. Laiku ekonomē nu ļoti – pašam nav jāstaipa zāles pļāvējs, jāatlicina laiks vismaz reizi nedēļā vai divās, lai izpļautu dārzu – robotiņš to veiksmīgi izdara pats. Vien jāatceras tas “pabarot” – pieslēdzot pie elektrības. Tomēr arī tur viņš ir pietiekami gudrs, kad akumulators iet uz beigām, mazais ķipars pats piebrauc pie bāzes stacijas un uzlādējas jauniem darbiem. Kāpēc gan tādu neieviest arī savā dārzā?

Pirmos robotizētos zāles pļāvējus radīja jau pirms 20 gadiem, taču Latvijā tie ieguvuši popularitāti tieši pēdējos gados. Robotizētais zāles pļāvējs nekad neaizies pat no neiežogota pagalma, jo pirms robota ieslēgšanas apstrādājamais zālājs tiek iezīmēts ar speciāliem vadiem. Nopērkot robotizēto zāles pļāvēju, sākumā ir jāsagatavo tā darbības vieta. Vispirms speciāls vads jāpiestiprina pie zemes ar klāt pievienotajām skavām vai jāierok zemē, iezīmējot teritoriju, aiz kuras robežām iekārta nevarēs darboties. Arī nelīdzenumi robotiņam nav nekāda bēda – tie var rūpēties par tiem pašiem zālājiem, par kuriem parastie zāles pļāvēji. Tos nebaida kurmju rakumi, tieši otrādi, robota darbības rezultātā radītā vibrācija uz visiem laikiem padzen kurmjus no jūsu pagalma. pļāvēji arī viegli pārvar uzkalniņus ar nogāzēm līdz 45% un var brīvi darboties pagalmā, kur ir celiņi, galvenais, lai tie nebūtu augstāki vai zemāki par 1,5 cm, salīdzinot ar zālāja līmeni.

Dārza tehniku izvēlies te: http://220.lv/lv/darzam/darza_tehnika/zales_plaveji

Un lai gan mazais palīgs pavada praktiski visu laiku ārā, zem klajas debess, arī garnadžiem īsti to nav iespējams aiznest. Zāles pļāvēji – roboti paši aizsargājas: gadījumā, ja tos iznes no darba zonas, ieslēdzas skaņas signalizācija, līdzīga kā automašīnām. Daži modeļi aprīkoti ar GPS navigācijas sistēmu, citiem to var uzstādīt kā papildu funkciju. Robots ir aizsargāts ar PIN kodu, tāpēc, nonākot svešās rokās, tas vienkārši nedarbosies, taču savam saimniekam robots nosūtīs atrašanās vietas koordinātas, lai ar policijas palīdzību to var viegli atrast. Nepārspējami gudra un vērtīga ierīce.

Tomēr, ja ar šādu robotiņu vien nepietiek, vai tā nešķiet pareizā izvēle, var ielūkoties arī elektrisko trimmeru un šķēru piedāvājumā, kas tiks galā ar krūmiem un pakrūmēm. Arvien lielāku popularitāti iemanto arī šīs elektriskās ierīces, kuras darbina akumulatori. Tās ir klusas, vieglas un dabai draudzīgas. Parasti akumulatora baterijas pietiek pusstundas darbam, pēc tam tā jāuzlādē aptuveni tikpat ilgi.

About User