Sadzīves tehnika – kā rūpēties un kā izvēlēties

sadzīves tehnikaIerīkojot jaunu vai atjaunojot esošo mājokli, bieži nākas daudz investēt jaunā virtuves vai vannasistabas aprīkojumā. Nav brīnums, ka, iztērējot lielu naudas summu, vēlamies, lai iegādātā sadzīves tehnika būtu kvalitatīva un ilgi kalpotu. Taču speciālisti apgalvo, ka ne tikai ierīču kvalitāte nosaka to ilgmūžību.To ļoti ietekmē ar tas, kā mēs rūpējamies par ierīcēm. Taču kā izvēlēties un kā pareizi rūpēties par sadzīves tehniku? Piedāvājam vairākus padomus.

Rūpējoties par pārtikas sildīšanas ierīcēm (mikroviļņu krāsni, tosteri, plīti u. tml.), ir ļoti svarīgi tās rūpīgi tīrīt. Piemēram, kopjot plīti, vienmēr notīriet tās vadības paneli, durtiņas un to stiklu, elektriskās plīts virsmu vai gāzes plīts degļus un, protams, cepeškrāsns iekšpusi. To ieteicams tīrīt vismaz 3–4 reizes gadā, bet piedegušās pārtikas atliekas, kas palikušas uz cepeškrāsns virsmām, jānotīra nekavējoties. Tīrot ierīces, ieteicams izmantot maigu sūkli un dažādus tīrīšanas līdzekļus.

Arī trauku un drēbju mazgāšanas un pārtikas vārīšanas sadzīves tehnikai var rasties problēmas. Tas ir cietais ūdens, kas ir par iemeslu ātrākam detaļu nolietojumam. Taču to var novērst. Piemēram, trauku mazgājamā mašīna bojāsies daudz retāk, ja dažkārt iedarbināsiet tukšu trauku mazgājamo mašīnu un,darbības laikā atverot durtiņas,mašīnā ieliesiet Coca-cola dzērienu. Lai arī cik tas dīvaini neizklausītos, speciālisti apgalvo, ka šis atspirdzinošais dzēriens mīkstina ūdeni, tādā veidā novēršot ātru trauku mazgājamās mašīnas detaļu nolietojumu.

Visbeidzot, izvēloties sadzīves tehniku, pērciet to pēc iespējas vienkāršāku. Daudzi tehnikas speciālisti apgalvo, ka sarežģītas, uz elektronikas pamata strādājošas sadzīves ierīces ļoti bieži bojājas. Tādā veidā lietotājs tiek mudināts biežāk nomainīt vecās ierīces pret jaunām, jo tikai pirms dažiem gadiem iegādātās ierīces rezerves detaļas vairs netiek ražotas. No otras puses, iegādājoties ierīces ar vienkāršāku kontroli, varat būt pārliecināts, ka tās bojāsies retāk, un, ja tas notiks, rezerves detaļas iegādāties būs daudz vieglāk.

Tie ir tikai daži padomi, kurus varat izmantot, vēl tikai plānojot iegādāties vai kopjot jau esošās sadzīves ierīces. Esam pārliecināti, ka,praktiski izmantojot padomus, Jūs pārliecināsieties, ka jaunas virtuves vai vannasistabas ierīces izvēlēties ir daudz vieglāk, bet jau esošā sadzīves tehnika kalpo daudz ilgāk un kvalitatīvāk.

Vai televizori arī ir sadzīves tehnika? Parasti tos uzskata par atsevišķu kategoriju – mājas elektroniku…

About User