tena

Vecu cilvēku aprūpe – noderīgus padomus un atbalstu atradīsiet internetā

Dzīvē sakaramies ar situācijām, kas mums ir neierastas, ar pieredzi, no kuras īsti nevaram izvairīties, no pienākumiem, kurus darām no sirds, bet kas var pamatīgi nogurdināt. Tā notiek, ja ikdienā rūpējaties par kādu gados vecu un jums mīļu cilvēku. Es vairāk kā piecus gadus kopu savu vecmāmiņu, kura pārcēlās dzīvot pie mums, kad viņai atklāja smagu saslimšanu.

Pēc operācijas viņa bija gandrīz uz gultas, tikai nedaudz sēdēja un varēja paspert dažus soļus. Bet tas viņai laupīja spēkus. Tāpēc lielākoties visu nepieciešamo viņai nodrošināju pie gultas. Vecmāmiņa mums bija un ir ļoti mīļa, bet slimība salauza viņas garu un dzīves optimismu. Tas aprūpēšanu padarīja daudz grūtāku.

Sākumā es ar lieluentuziasmu un milzīgu mīlestību metos šajā darba iekšā, bet jau pēc dažiem mēnešiem sapratu, ka dedzinu sevi un pamatīgi nogurinu arī savu ģimeni, bērnus, kas šo situāciju neizvēlējās, bet bija spiesti tajā atrasties.

Tad ārste, kura regulāri apciemoja vecmāmiņu, jau zinādama, ko šis pienākums no manis prasa, ieteica meklēt atbalstu, strādāt tieši ar sevi, pameklēt informāciju, kā vecu cilvēku aprūpe ietekmē ģimenes locekļus, kā labāk tikt ar to galā. Viņa bažījās, ka es arī savu veselību varu apdraudēt, ja ilgstoši atradīšos šādā stāvoklī.

Tā kā esmu kautrīga, tad negāju pa iestādēm un nejautāju pēc padoma. Vispirms izmantoju visiem pieejamo un ar informāciju bagāto rīku – internetu. Un tiešām atradu daudz noderīgu padomu.

Tena.lv – atbalsts urīna nesaturēšanas pacientiem un aprūpētājiem

pamperi pieagišiemViena no mājas lapām, kurā smēlos daudz noderīga, bija tena.lv. TENA ir higiēnas preču un ķermena kopšanas līdzekļu ražotājs, kas savu tirgu un arī pētījumus novirzījis tieši urīna nesaturēšanas pacientiem.

Tā kā šī problēma ir aktuāla lielākajai daļai gados vecu un slimu cilvēku, tad TENAi aktuāla tēma ir arī vecu cilvēku aprūpe. Mājas lapā var atrast labus padomus, kā aprūpes persona var pareizāk rūpēties par sevi, savu labsajūtu un veselību, kā un ar kādiem higiēnas līdzekļiem ir vieglāk veikt kopšanu un sagādāt komfortu arī pacientam.

Uzzināju arī, kur meklēt atbalstu un kā vajadzētu iesaistīt aprūpē arī citus cilvēkus. Ne visus padomus es uztvēru kā pielietojamus manā situācijā, bet daudz kas bija ļoti noderīgs. Internetā atradu domubiedru grupu, kur aprūpētāji dalās ar savu pieredzi, grūtajām un labajām lietām.

Varēju padiskutēt ar cilvēkiem līdzīgā situācijā, lūgt padomu, dalīties ar savu pieredzi. Bieži vien ar cilvēkiem no malas ir grūti runāt par tik delikātām tēmām, jo vecu cilvēku aprūpe lielākoties saistās ar cilvēka pamatvajadzību nodrošināšanu – paēdināšanu, apmazgāšanu, apģērbšanu, pamperu nomaiņu un citām ķermeņa funkcijām, ko slimība un atrašanās uz gultas neatceļ.

Es pat sāku rakstīt nelielu dienasgrāmatu, kurā grūtos brīžos izteikt savas skumjākās un drūmākās domas. Tas man palīdzēja. Man pat nebija vajadzības meklēt cilvēkus ārpus mājas, ar kuriem dalīties, jo interneta vidē jutos daudz ērtāk un brīvāk.

TENA ķermeņa kopšanas līdzekļi

Tena.lv lapa man vēl bija noderīga, jo uzzināju par labiem un manai situācijai piemērotiem ķermeņa kopšanas līdzekļiem, kas domāti tieši vecu cilvēku aprūpei. Vannā vecmāmiņu liku tikai vienu reizi nedēļā, kad palīgā atbrauca brālis, jo viena nevarēju tik tālu viņu izcilāt un droši izvannot.

Pārējās dienās labs risinājums izrādījās TENA līdzekļi, kas tieši piemēroti urīna nesaturēšanas pacientiem, jo saudzē ādu, sargā no izgulējumiem, novērš nepatīkamu aromātu.

Pieejami tādi, kas nav jānoskalo un ko var lietot gultā. Brīnījos, ka pieejama pat speciāla mazgāšanas cepurīte, ar kuru var gultā esošam pacientam izmazgāt matus, bet tie nav jāizskalo.

About User