Izvēlies savu sulu spiedi

sulu spiedeSulu spiede noder ikvienā gadalaikā, jo vitamīni cilvēkam ir nepieciešami jebkuros apstākļos. Protams, visbagātīgākās sulas sanāk rudenī, kad ir ievākta raža, tomēr arī citos gadalaikos ir pieejami ļoti daudz gardi augļi un dārzeņi no kuriem var izspiest sulu. Protams, tam ir nepieciešama kvalitatīva sulas spiede, kas ļaus pagatavot garšīgu un augstvērtīgu sulu, kas sniegs papildus enerģiju un možumu visas dienas garumā. Sulu spiedes piedāvājums ir gana plašs, tāpēc ir jāzina daži pamata kritēriji, kas noteikti noderēs, lai iegādātos pašu labāko sulas spiedi tieši savai situācijai un iespējām.

Centrbēdzes

Šis ir viens no diviem sulu spiedes veidiem. Centrbēdzes sulas spiede ir daudz ātrāka, tomēr tai ir arī savs mīnus – tā nesaglabā augstu sulas uzturvērtību. Tas viss notiek dēļ lielā ātruma, jo rodas berze starp asmeņiem un augļiem vai dārzeņiem. Šādas berzes ietekmē rodas karstums, kas attiecīgi ietekmē sulā esošās vielas. Karstuma ietekmē tās zaudē sākotnējo uzturvērtību. Tāpat šīs sulas spiedes tīrīšana ir daudz grūtāka, kā arī tās darbība ir diezgan skaļa.

Vārsta tipa

Šis ir otrs sulas spiedes veids. Atšķirībā no pirmās nosauktās sulas spiedes, šī sulas spiede darbojas lēnāk, ļaujot saglabāt sulā esošās minerālvielas un vitamīnus. Tāpat arī šādu sulas spiedi ir daudz vieglāk tīrīt nekā centrbēdzes sulas spiedi.

Sulas spiedes izvēli noteikti būtu jāietekmē diviem parametriem. Pirmais parametrs ir sulas uzturvērtība pēc sulas izspiešanas. Kā jau minējām, jo ātrāk darbojas sulas spiede, jo lielāki ir tās apgriezieni, jo lielāks karstums veidojas, un sula zaudē savas sākotnējās minerālvielas un vitamīnus. Tāpat nepieciešams pievērst uzmanību arī sulas spiedes produktivitātei. Produktivitāte attiecīgi apzīmē to, cik daudz sulas ir iespējams izspiest no viena augļa vai dārzeņa. Vārpsta tipa sulu spiedes ir produktīvākas, jo tā spēj efektīvāk izspiest atlikušu sulu no pulpas.

Protams, šie nav vienīgie parametri, kuriem būtu jāpievērš uzmanība, izvēloties piemērotākās sulu spiedes. Ļoti svarīgi faktori ir arī sulu spiedes tīrīšanas ātrums, trokšņa līmenis, jauda, kā arī, protams, sulu spiedes cena. Mēs visi vēlamies iegādāties sulu spiedi, kas atbilst tās kvalitātei, kā arī mēs vēlamies to iegādāties par iespējami zemāko cenu.

Ja Tevi interesē vidējas cenas sulu spiedes, tad noteikti pievērs uzmanību tam, ko vēlies darīt ar sulu spiedi. Ir sulu spiedes, kas ir paredzētas tikai citrusaugļu spiešanai, šādas sulu spiedes ir lētākas. Bet piedāvājumā ir pieejamas arī sulu spiedes, kas ļauj izveidot, piemēram, riekstu sviestu. Attiecīgi, šādas sulu spiedes maksās daudz vairāk. Tieši tāpēc ir ļoti svarīgi saprast, kādam mērķim Tu vēlies iegādāties sulu spiedi. Saprotot to, būs iespēja iegādāties pašu piemērotāko sulu spiedi par vislabāko cenu, nepārmaksājot!

Nevajadzētu nobīties arī no sulu spiedes trokšņa līmeņa. Attiecīgi, ja Tu vēlies iegādāties sulu spiedi, kas ļoti ātri spēj pagatavot gardu sulu, tad jārēķinās, ka centrbēdzes sulu spiedes ir ļoti ātras, tomēr arī tās trokšņu līmenis attiecīgi ir daudz lielāks, jo motors strādā daudz ātrāk.

Cenu, protams, noteikts arī tas, cik lielas jaudas sulu spiedi Tu vēlēsies iegādāties. Jo lielāka jauda, jo lielāka cena. Ja iegādāsies mazas jaudas sulu spiedi, tad jāņem vēra, ka, iespējams, nebūs iespēja sasmalcināt burkānus vai līdzīgus produktus, jo šādiem produktiem ir nepieciešama lielāka jauda.

About User