Auto riepu ekspluatācija un apkope, lai riepas kalpotu ilgāk!

 

auto riepasDrošība uz ceļa ir lielā mērā atkarīga no tā, kādas riepas tiek izvēlētas, lai piedalītos ceļu satiksmē. Neapdomīgi izvēlētas riepas var novest pie nepatīkamiem starpgadījumiem. Tāpat arī tad, ja vasaras sezonā autovadītājs pārvietojas ar ziemas riepām, vai arī ziemas sezonā ar vasaras riepām. Ir jāsaprot, ka katrai sezonai ir savas riepas un nevajadzētu domāt, ka riepām ir maza nozīme tajā, cik droši būs atrasties uz ceļa. Ir ļoti svarīgi riepas regulāri kopt, lai tās tiktu uzturētas labā stāvoklī.

Nevajadzētu domāt, ka riepu montāžu un demontāžu iespējams veikt pašas spēkiem. Vislabāk šo darbu uzticēt profesionāļiem, kuri, izmantojot atbilstošu aprīkojumu, spēs kvalitatīvi un profesionāli nomainīt jūsu automašīnas riepas. Ja riepas tiks nomainītas nepareizi, tas var izraisīti kameras un riteņa loka bojājumus, kas attiecīgi samazina drošības līmeni.

Tāpat ir ļoti svarīgi regulāri pārbaudīt automašīnas riepu iekšējo spiedienu. Ja riepā ir nepietiekams spiediens, tas  var izraisīt riepas pārkarsumu. Tieši šī iemesla dēļ ir nepieciešams katru otro nedēļu pārbaudīt riepas spiedienu, to pašu veicot arī rezerves ritenim. Ļoti svarīgi ir arī mērīt spiedienu atbilstošā laikā. Nekādā gadījumā nevajadzētu mērīt riepas spiedienu tad, kad riepa ir pārkarsusi.

Cilvēki bieži vien pārbauda automobiļa tehnisko stāvokli tikai tad, kad nepieciešams doties uz tehnisko apkopi, tomēr ir svarīgi regulāri pārbaudīt riepu stāvokli. Liela vērība jāpievērš, piemēram, protektoram. Ir jānoskaidro, kāda ir tā nodiluma pakāpe, vai nav kādi citi bojājumi, kas varētu apdraudēt drošību. Tāpat jāapskatās, vai nav iedūrušies kādi asi priekšmeti, piemēram, šķembas, naglas, vai nav kādas plaisas. Ja, braucot, jūti, ka kaut kas nav kā agrāk, piemēram, rodas pārāk stipra vibrācija vai arī sānslīde, nevajadzētu diagnosticēšanu atlikt uz vēlāku laiku. Šajā situācijā nekavējoties vajadzētu saprast iemeslus, kāpēc tā notiek. Ja iemesli netiks noteikti laikus, tas ir drauds drošībai.

Ļoti svarīgi ir regulāri arī pārbaudīt protektora raksta dziļumu. Jo augstāka būs nolietojuma pakāpe, jo lielāks būs izslīdes risks uz slapja ceļa. Ir ļoti svarīgi regulāri pārbaudīt riepas, un, ja ir kādas problēmas, tad tās nomainīt. Ir ļoti daudzi faktori, kas ietekmē to, cik ilgi riepas kalpos. Daži no faktoriem ir, piemēram, nelīdzeni ceļi, pārāk bieža bremzēšana, tāpat arī apkārtējās vides temperatūra.Arī pārslodze spēlē būtisku lomu tajā, cik ilgi riepa kalpos. Tāpat ir svarīgs arī riepas iekšējais spiediens. Jau minējām, ka tas ir regulāri jāpārbauda. Attiecīgi, ja riepās ir zems iekšējais spiediens, tas samazina riepas mūžu par 30 %. Tāpat riepas mūžu nosaka triecienu skaits, tas, pa kādiem ceļiem notiek pārvietošanās un vēl daudzi citi faktori.

Ir ļoti svarīgi regulāri pārbaudīt automašīnas riepas, un, ja parādās kādi tehniski bojājumi, laicīgi rīkoties un nomainīt riepas un vērst visu uz labu. Jaunas riepas pērc šeit: http://220.lv/lv/auto_preces/riepas

 Ir svarīgi apzināties, ka riepas nodrošina to, cik droša būs pārvietošanās pa ceļiem. Ir svarīgi, lai protektora biezums nebūtu mazāks par 1.6 milimetriem. Ir ļoti svarīgi ievērot visus šos kritērijus, lai nebūtu tā, ka pakļaujat briesmām ne tikai sevi, bet arī citus ceļu satiksmes dalībniekus. Atkarībā no tā, cik rūpīgi un apzinīgi autovadītāji mēs būsim, būs atkarīgs arī tas, cik daudz ceļu satiksmes negadījumu būs Latvijā. Ir svarīgi regulāri sekot līdzi savas automašīnas tehniskajam stāvoklim!

 

About User