Viskompaktākie pārnēsājamie datori ar 5,5 collu ekrānu diagonāli

GPD_WINĶīnas kompānija „GamePad Digital» (GPD) izlaiž jaunu pārnēsājamo datoru ar operētājsistēmu „Windows 10“, kas paredzēts spēlēm „GPD Win”. No citiem tas atšķiras ar divām īpatnībām. Tas ir pārnēsājams dators, kuram ir ekrāns ar 5,5 collu diagonāli un pilna mēroga tastatūra. Otrā īpatnība – blakus pilna mēroga tastatūrai tam ir tradicionālie taustiņi, kas paredzēti spēlēm, ko var atrast praktiski visos spēļu kontrolieros: D-pad, dubultie vadības rokturi, taustiņi A, B, X, Y, L1, L2, R1 un R2.

Šo kompakto pārnēsājamo datoru, kas paredzēts spēlēm, var pasūtīt caur masveida finansēšanas portālu IndieGogo par 299 dolāriem (aptuveni 270 eiro). Vēlāk cena var paaugstināties līdz 499 dolāriem (aptuveni 450 eiro).

Neskatoties uz to, ka tas ir vismazākais pārnēsājamais dators, kas paredzēts spēlēm, eksperti šaubās par tā popularitāti. Lietuvā lielākā elektroniskā veikala pārstāvji skeptisko vērtē tamlīdzīgu pārnēsājamo datoru pieprasījumu Lietuvā – dēļ jau esošā pavisam ne sliktā jaudīgu spēļu pārnēsājamo datoru piedāvājuma. Un ir par ko satraukties, jo „GPD Win” tehniskās specifikācijas ir vairāk nekā pieticīgas. Tajā iebūvētais četru atomu procesors Intel Atom Cherry Trail X5-Z8500 neietilpst visātrāko klases sastāvā. Ietilpība 4GB RAM un 64GB eMMC arī ierobežo dažu spēļu instalēšanu. Šiem pārnēsājamiem datoriem ir sensoru ekrāns ar 267 punktu rezolūciju, ar spilgtumu 1280 x 720 (HD) H-IPS, aizsargātu trešās paaudzes stiklu Gorilla Glass. Izmantojot 6000 mAh akumulatoru, dators var darboties bez uzlādēšanas 6-8 stundas.

Pārnēsājamie datori „GPD Win” ir divas reizes biezāki par mūsdienu viedtālruņiem, kuru diagonāle ir  5,5 collas; tajos būs iebūvēts USB spraudnis (tips A), mini USB un kompaktais spraudnis HDMI, kā arī ligzda atmiņas kartēm līdz 128 GB. Turklāt iebūvēta arī ligzda austiņām. Modems 802.11ac nodrošinās kvalitatīvus bezvadu sakarus, tāpēc šo datoru var izmantot arī kā esošās spēļu konsoles kontrolieri.

Kā un ar kādiem nosacījumiem šie pārnēsājamie datori sasniegs tirgu, būs atkarīgs no masveida finansēšanas kampaņas panākumiem. Šobrīd izveidotāji ir uzstādījuši pieticīgu mērķi 100 000 dolāru apmērā, kuru jau tagad viņi ir pārsnieguši 2,5 reizes – neskatoties uz to, ka līdz kampaņas beigām palicis vēl vesels mēnesis.

About User