Notika avārija. Labi, ka man bija OCTA.

virietis-ar-masinu

Dažkārt mani pārsteidz tas, cik cilvēki spēj būt vieglprātīgi, ja runa ir par viņu drošību. Protams, katrs savu dzīvi veido pats, katru dienu izdarot izvēles, kas var ietekmēt viņu turpmāko dzīvi. Lielāko daļu savas dzīves es esmu bijis apdomīgs un centies sakārtot savu ikdienu tā, lai nebūtu jāskrien pa galvu, pa kaklu vai jānožēlo kaut kas, ko esmu aizmirsis iepriekš izdarīt. Turpretī mans kolēģis Jānis, šķiet, neuztraucas gandrīz ne par ko. Rēķinus maksā pēdējā brīdī vai ar nokavēšanos, bieži aizguļas un atnāk uz darbu stundu vēlāk utt. Vakar satikāmies pusdienu pārtraukumā, kura laikā pļāpājām par dzīvi. Protams, ka Jānis atkal padalījās ar saviem “varoņdarbiem”. Kamēr es, ar vienu roku ēdot pusdienas, bet ar otru planšetdatorā cenšoties atrast, kur iegādāties OCTA, jo vecā polise nupat bija beigusies, Jānis, ieraudzīdams, ko es daru, iesmējās, teikdams: “Nu, ko tu uztraucies, tā apdrošināšana nekur neaizbēgs! Labāk paēd pusdienas. Es, piemēram, jau divas nedēļas braucu bez OCTA, un nekas nav noticis.”

Zinot Jāņa paradumus, es par to nebrīnījos. Bet, ja nu tiešām nekas slikts nenotiks, ja es to iegādātos pēc nedēļas? Tad arī būs alga, bet, ja nopirkšu OCTA tagad, līdz mēneša beigām būs “jāpievelk josta ciešāk”. Tomēr es nevēlējos lieki riskēt un iegādājos apdrošināšanu tajā pašā dienā.

Dzīvē reizēm gadās situācijas, kuras parāda mums to, ka nejaušību nav. Dodoties mājās pēc darba, biju iegrimis savās domās, kad pēkšņi manā priekšā, kā no zila gaisa, izbrauca mašīna. Es diemžēl nepaspēju nobremzēt un ietriecos tai tieši sānā. 10 gadu laikā, kopš ieguvu tiesības, šī bija mana pirmā avārija. Uzreiz izkāpu no mašīnas, lai pārbaudītu, vai ar otru šoferi viss ir kārtībā. Par laimi, autovadītājai nekas nebija noticis, toties viņas mašīna bija pamatīgi cietusi. Lieki netērējot laiku, nolēmām izsaukt policiju, kura piefiksēja visu nepieciešamo informāciju un aizbrauca. Nākamajā dienā iesniedzu pieteikumu savam apdrošinātājam, kurš man apsolīja, ka nedēļas laikā tiks izmaksāta kompensācija par zaudējumiem, kurus radīju negadījumā iesaistītajai autovadītājai.

Un patiesi, pēc nedēļas atlīdzība tika saņemta, ar otru šoferīti nokārtojām dokumentus un šķīrāmies jau kā labi paziņas. Prieks, ka pasaulē ir saprotoši cilvēki.

Neilgi pēc tam atkal satiku Jāni. Tikai šoreiz viņš it nemaz neizskatījās tik priecīgs un nenopietns kā ierasts. Nolēmu pavaicāt, kas noticis. Kolēģis pastāstīja, ka iepriekšējās dienas vakarā viņš izraisījis negadījumu, kurā cietis otrs autovadītājs. Tā kā viņš joprojām nebija iegādājies OCTA, visi zaudējumi būšot jāsedz no paša kabatas. Izteicu līdzjūtību par nepatīkamo situāciju un novēlēju, lai Jānim izdodas to atrisināt. jā, dzīvē nejaušību tiešām nav. Labi, ka es toreiz paklausīju savai iekšējai balsij un nopirku OCTA. Uz drošības rēķina taupīt nevajag.

About aigars