Planšetdatora cena – kā tā veidojas?

planšetdators

Planšetdatori jau sen vairs nav reta parādība. Mūsdienās tie ir gan skolniekiem, gan dažādu jomu cilvēkiem, kuri ikdienā novērtē to, ka planšetdatori neaizņem daudz vietas, ir ērti pārnēsājami, kā arī tos var lietot gan guļus, gan stāvus. Protams, arī cena katram planšetdatoram ir cita. Mums ir iespēja izvēlēties pašu jaunāko modeli, ieguldot tajā lielāku naudas summu vai arī iegādāties kaut ko nedaudz senāku, toties par zemāku cenu. Savukārt zemāka cena nenozīmē to, ka šim planšetdatoram būs arī zema kvalitāte. Planšetdatori cenas bieži vien ir mainīga tieši tā iemesla dēļ, ka planšetdatoru piedāvājums mainās neiedomājami ātri. Vieni kļūst lētāki, savukārt tie, kuri tikko nonākuši veikala plauktā, ir dārgāki. Mūsu pašu rokās ir izlemt, vai vēlamies sekot modei un iegādāties jaunāko modeli vai arī pietiks ar kvalitatīvu preci, kura nav pati jaunākā, tomēr ļoti labi pilda savas funkcijas.

Planšetdatoru mainība

Kā jau minējām, tieši piedāvājumu nomaiņas ātrums ir viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc tik ļoti atšķiras planšetdatoru cenas. Eksperti ir iedalījuši planšetdatorus 3 grupās – lētās, vidēja līmeņa un izsmalcinātajos modeļos. Ja izvēlies planšeti, kas ir pieskaitāma pie lētās kategorijas, tā var izmaksāt aptuveni 100 eiro. Šīs kategorijas planšetes atšķirtas ar to, ka ir izmēros mazāka, tām ir mazāka procesora jauda, iebūvētā atmiņa, kā arī atšķiras materiāls, no kura ir izveidota planšete. Lētākā varianta planšetes būs darinātas no plastmasas, savukārt dārgā un ekskluzīvā gala planšetes būs veidotas no alumīnija un dzīvsudraba.

Savukārt, ja esi gatavs par planšeti atdot 200 līdz 500 eiro, varēsi iegūt savā īpašumā vidējās klases planšeti. Tie ir apveltīti ar augstāku funckiju izpildes spēju. Savukārt planšetes, kuras maksā virs 500 eiro, ir apveltītas ar lieliem ekrāniem, papildinājumiem, ātrāku procesora darbību, kā arī lielāku iebūvēto atmiņu. Augstas klases planšetes parasti ir Apple ražojumi.

Planšetes izmērs un izšķirtspēja

Viens no būtiskākajiem faktoriem, kas nosaka planšetdatori cenas – tās displeja izmērs un izšķirtspēja. 7 collu planšetes bieži vien ir lētākas nekā 10 collu ekrāna izmēri. Vēl viens būtisks faktors, kas nosaka planšetes cenu – iebūvētās atmiņas lielums, procesora veids un ātrums. Protams, tas, vai un kādā kvalitātē ir papildus funkcijas, piemēram, multifunkcionalitāte un kamera. Bieži vien lētākās kameras ir tās, kuras ir izlaistas sākot no 2011.gada. Šīm planšetēm parasti ir 7 collu ekrāna izmērs. Arī vidējās klases modeļi bieži vien ir nākuši sākot no 2011.gada. Tie ir nedaudz jaudīgāki un ar labāku izšķirtspēju. Savukārt augstākās klases planšetēm visi iepriekšminētie parametri ir nedaudz augstāki un jaudīgāki.

Bet noteikti ir jāatceras, ka ne vienmēr, ja izvēlēsies dārgāko preci, tas nozīmēs, ka tā būs labākā. Pats svarīgākais ir saprast, kādiem nolūkiem Tu izmantosi šo planšeti. Ja tā ir nepieciešama spēlēm, izklaides, elektronisko grāmatu lasīšanai, tad vari izvēlēties vidējās klases planšetes, savukārt, ja tā nepieciešama darbam, vari izvēlēties nedaudz dārgāku modeli. Ja nevari izvēlēties, ienāc interneta veikalā 220.lv un šeit atradīsi iespēju atlasīt planšetes pēc vairākiem kritērijiem, tostarp arī planšetdatori cenas. Tā ir lieliska iespēja ietaupīt laiku, jo Tev noteikti negribas aplūkot visus modeļus, analizējot, kurš no tiem ir labāks un kurš sliktāks. Interneta veikalā 220.lv atradīsi plašu piedāvājumu klāstu ikvienai gaumei un vajadzībām. Izmanto šo lielisko iespēju arī Tu!

About aigars